Dienoraštis

„Auginkime tikėjimą“ – ypatingas Vilniaus arkivyskupijos Carito kvietimas ruošiantis šv. Velykoms

Šiais metais artėjant šv. Velykų šventei Vilniaus arkivyskupijos (toliau VA) Caritas kviečia sutikti pavasarį stebint jį iš arti įsigyjant šventinius rinkinius „Auginkime tikėjimą“. Šiuose rinkiniuose rasite kviečių grūdų, trijų rūšių gėlių sėklų ir visko, ko reikia daiginimui, ypatingą rankų darbo žvakę bei VA Carito kapeliono kun. Žydrūno Vabuolo laišką gavėnios proga. Kviečiame kasdien matyti augimo stebuklą, kuriam reikia laiko, priemonių ir tikėjimo, laukiant, kada  iš mažos sėklos užaugs gražus žiedas ar vaisingas derlius.

Žvakių dirbtuvės yra ta vieta, kurioje žmonės stengiasi atgauti arba naujai įgyti darbo įgūdžius, reikalingus savarankiškam gyvenimui. Su rūpesčiu ir dideliu dėmesingumu liejamos žvakės vargstantiems žmonėms yra vilties ženklas, kad ir jie gali augti bei kurti tarpusavio pasitikėjimą visuomenėje, jog kiekvienas yra svarbus ir vertingas.

VA Carito žvakių dirbtuvių komanda paruošė ir šventiškai supakavo specialius rinkinius, kuriuose rasite visko, kas leistų patirti ypatingą Velykų laukimą: VA kapeliono Žydrūno Vabuolo palydėjimą į šv. Velykų šventę, rankų darbo žvakę, daigyklą, ekologiškų kviečių grūdų, gėlių sėklų, netgi žemių. Taip pat rinkinys puikiai tinka ir vaikams, kurie būdami namuose gali džiaugtis ir patys prisidėti prie augalų sodinimo. Kviečiame sėklas pasėti ir auginti – šv. Velykoms jos turėtų sudygti ir išaugti. O žvakę uždekime ne tik kaip ilgėjančios dienos, bet kartu ilgėjančios vilties ir šviesos simbolį.

Darbuose įprastai praleidžiama didelė gyvenimo dalis, dirbant skleidžiasi žmogaus asmenybė, gebėjimai ir talentai. Praradęs darbą žmogus netenka orumo, jaučiasi nereikalingas. Per daugiau nei 15 metų patirtį žvakių dirbtuvėse daugybė žmonių atrado darbo džiaugsmą ir išmoko pasirūpinti savimi. Auginti savąjį tikėjimą galite kaip mažą grūdelį, kurį pasodinę ir prižiūrėję galiausiai sulauksite nuostabaus grožio žiedų, o ir tiems, iš kurių rankų gausite šventinį rinkinį tai – svarbus ženklas, kad darbas užima reikšmingą vietą įprasminant savo gyvenimą.

Nuo pat įsikūrimo pradžios visos gaunamos lėšos VA Carito žvakių dirbtuvėse yra skiriamos darbo vietų kūrimui socialinius sunkumus patiriantiems žmonėms, norintiems auginti bei lavinti darbo įgūdžius. Žvakių dirbtuvėse žmonės skatinami sugrįžti į veiklią visuomenę bei imtis atsakomybės už save bei šalia esantį. Tad įsigydami šį rinkinį Jūs galite palaikyti ir didinti VA Carito žvakių dirbtuvių galimybes išlaikyti esamus ar netgi priimti naujus darbuotojus.

Akcija „Augink tikėjimą“ vyksta š. m. kovo 3–15 d. užsisakius rinkinį interneto svetainėje (zvakiudirbtuves.lt). Šventiniai rinkiniai bus pristatyti iki pat Jūsų durų visoje Lietuvoje.

Šią iniciatyvą taip pat galite paremti ir skambindami ar rašydami SMS žinutes trumpuoju numeriu 1454 (auka – 5 Eur).