Dienoraštis

Pasaulinėje pabėgėlių dienos šventėje – šrilankietiški šokiai, „Uphill 7“ garsai ir ypatinga nuotaika

Rugsėjo 24 d. šv. Jonų bažnyčioje atšventėme Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną. Apniukusią rugsėjo popietę sušildė Vilniaus arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos bendruomenės šiluma. Į šventę susirinko Užsieniečių integracijos bendruomenės nariai iš Irano, Tadžikistano, Sirijos,  Šri Lankos, Ukrainos, Lietuvos.

„Tik eidami drauge galėsime nueiti toli ir pasiekti bendrą mūsų kelionės tikslą,“ – primena Popiežius Pranciškus savo žinioje 109-osios Pasaulinės migrantų ir pabėgėlių dienos proga. Popiežius mini biblinius migracijos atvejus, kurie nebuvo laisvo pasirinkimo rezultatas.Ir šiais laikais karai, konfliktai, stichinės nelaimės, persekiojimai ir skurdas milijonus žmonių verčia palikti savo šalį. Laiške popiežius į migrantus ir pabėgėlius ragina žvelgti kaip į ypatingus bendrakeleivius, kuriuos reikia mylėti ir jais rūpintis kaip broliais ir seserimis. 

Šventė prasidėjo šv. mišiomis šv. Jonų bažnyčioje. Po mišių bažnyčios kiemelyje dalyvių laukė muzika, šokiai, vaišės ir įdomūs pokalbiai. Puikią nuotaiką užkūrė daugiakultūrė muzikos grupė „Uphill 7“. Tradiciniais šrilankietiškais šokiais ir švelniu varpelių skambėjimu  džiugino Sivatharsini Sanmugavel Mathu, šokėja iš Šri Lankos, atlikusi populiarų klasikinį Bharatanatyam šokį, kilusį iš pietų Indijos.

Renginio svečiai galėjo susipažinti su rytietiška piešinių ant kūno tradicija ir išsimarginti rankas natūraliais „chna“ dažais. Išalkę vaišinosi tradiciniais skanėstais, su meile pagamintais Užsieniečių integracijos bendruomenės narių iš Ukrainos, Tadžikistano, Sirijos bei Šri Lankos. Šventėje susirinkę žmonės sukūrė ypatingą atmosferą, kurioje švenčiama kiekvieno kultūra ir asmeninė istorija.

„Sėkminga integracija priklauso ir nuo mūsų,“ – renginio atidaryme kalbėjo Užsieniečių integracijos programos vadovė Eglė Masevičiūtė. „Nesvarbu, apie kokią integraciją kalbėtume – prieglobsčio gavėjų, žmonių su negalia, tautinių mažumų, – integracija priklauso nuo to, kaip atvirai priimame žmones, kurie skiriasi nuo mūsų. Priimkime vieni kitus ir nebijokime kitokio.“