Tapkite vaiko rėmėju – dalyvaukite projekte „Parama per atstumą“

Dėkoju Jums, Andriau, kad savo gerumu prisidedate prie mano kelionės su klase,“ – rašo dešimtmetis Andžej. Andžej dalyvauja projekte „Parama per atstumą“ ir turi rėmėją, kuris kasmet padeda jam įsigyti mokyklinių priemonių, dalyvauti būreliuose, išvykose. Savo rėmėjo Andžej nepažįsta, bet gali jam parašyti laišką ir padėkoti.

Kviečiame ir Jus dalyvauti šiame projekte ir tapti rėmėju sunkumus patiriančiam vaikui!

Projektas „Parama per atstumą“ – tai materialinė pagalba konkrečiam vaikui ir bendravimas su juo susirašinėjant laiškais.

Šiuo projektu siekiame ugdyti mūsų šalies žmonių pilietiškumą ir visuomeniškumą ir padėti labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams – socialinę atskirtį patiriantiems ar sunkumus išgyvenančių šeimų vaikams. Mums svarbu puoselėti vaikų gabumus ir talentus, atkurti jų pasitikėjimą savimi bei kitais žmonėmis.

Adobe Stock nuotrauka

Kam skiriama parama?

Rėmėjai konkrečiam vaikui skiria 300 eurų per metus. Projekto koordinatorius užtikrina, kad vaikas gautų paramą iki jo pilnametystės arba kol jis mokosi.

Paramos lėšos skirtos ugdyti vaikų talentus, socialinius įgūdžius ir pasirūpinti ne tik baziniais jų poreikiais. Už rėmėjų skirtus pinigus vaikai (su darbuotojo ar savanorio pagalba) įsigyja mokymosi priemonių, drabužių ar avalynės, higienos reikmenų, vaistų, sumokama už ekskursijas su klase, lankomus būrelius, stovyklas.

Galima pervesti ir didesnę pinigų sumą, kuri įvardijama kaip dovana vaikui. Mūsų patirtis rodo, kad rėmėjai skiria papildomų lėšų vaiko ugdymui, mokyklinėms uniformoms, akiniams įsigyti, gydymo išlaidoms, apmoka vaiko vasaros stovyklas. Už tai esame jiems labai dėkingi!

Kas gali tapti rėmėju?

Rėmėjais gali tapti fiziniai asmenys, galintys įsipareigoti keletą metų finansiškai remti vieną ar daugiau vaikų. Taip pat rėmėjais gali būti bendruomenės ar juridiniai asmenys, išsirinkę atstovą, kuris bendraus su vaiku laiškais. Rėmėjas įsipareigoja vaiką remti vienerius metus, automatiškai pratęsiant sutartį, jeigu rėmėjas jos nenutraukia.

Siekiant užtikrinti abipusį saugumą yra išsaugomas konfidencialumas: rėmėjas nesužino vaiko pavardės, gyvenamosios ar mokymosi įstaigos adreso, o vaikas ir jo šeima nežino rėmėjo pavardės ar kontaktų. Šie duomenys yra žinomi tik projekto koordinatoriui.

Tačiau būsimus rėmėjus mes supažindiname su vaiku, pateikdami paramos laukiančio vaiko aprašą, kuriame yra informacija apie vaiko šeimą, gyvenimo sąlygas, vaiko pomėgius ir būdo bruožus.

Palaikymas laiškais

Ryšys tarp vaiko ir rėmėjo kuriamas laiškais, tarpininkaujant projekto koordinatoriui: paramą gaunantis vaikas bent dukart per metus rašo laiškus rėmėjui, o rėmėjas rašo vaikui. Tokiu būdu rėmėjas rodo dėmesingumą vaikui, o vaikas jaučia, kad yra svarbus, ir gali išreikšti dėkingumą.

Mes kviečiame rėmėjus atsakyti į laiškus, nes vaikams labai smalsu, kas yra tie geri ir dosnūs žmonės. Per laiškus jie gali patirti ryšį su asmeniu, kuris jį lydi gyvenimo kelyje ir kuriam rūpi jo gerovė bei orumas.

Iš vaikų laiškų

Noriu Jums papasakoti, kad mano klasėje bus diskoteka. Labai norėčiau, kad Jūs ateitumėt, bet žinau, kad negalėsite.“ Aliona, 9 m.

Labai laukiu Jūsų atsakymo. Siunčiu Jums savo rankų darbo knygos skirtuką. Kai skaitysite įdomią knygą, atsiminkite mane.“ Karolina, 15 m.

Aš svajoju užaugti ir būti tikinčiu automechaniku. Noriu, kad žmonės galėtų važinėtis mano sutaisyta mašina ir galėtų džiaugtis gyvenimu. Už Jūsų dovanotus pinigus pirkau mokyklinius reikmenis ir batus. Labai Jums ačiū.“ Martynas, 11 m.

Man sekasi labai gerai. Vis daugiau groju ir mokausi, taip pat tęsiu ir muzikos mokyklos „karjerą“. Man pasidarė įdomu sužinoti, ar Jūs kokiu nors instrumentu grojate? O gal Jūsų vaikai groja?“ Jevgenijus, 15 m.

Dėkoju Jums, kad savo gerumu prisidedate prie mano kelionės su klase.“ Andžej, 10 m.

Neseniai su dienos centro vaikais buvome nuvažiavę į kiną. Man patiko filmas, bet pamiršau pavadinimą. Linkiu Jums gerų atostogų.“ Veronika, 14 m.

Nuotrauka iš Vilniaus arkivyskupijos Carito archyvo

Tapkite rėmėju!

Projektas „Parama per atstumą“ – galimybė palaikyti konkretų vaiką, patiriantį socialinę atskirtį, ir prisidėti prie jo gerovės ir šviesesnės ateities.

Jeigu susidomėjote, plačiau apie projektą „Parama per atstumą“ bei tapimą rėmėju galite sužinoti:

El. pašto adresas: ppa@vilnius.caritas.lt