Dienoraštis

Fotografijų paroda „Kuriantys Lietuvai: pabėgėlių istorijos ir portretai“ keliasi į Seimą

Pirmadienį Seime atidaryta Vilniaus Arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos kartu su fotografe Egle Cimalanskaite parengta fotografijų paroda „Kuriantys Lietuvai: pabėgėlių istorijos ir portretai“. Parodoje užfiksuoti Lietuvoje įsikūrusių ir dirbančių žmonių portretai, kurie kviečia iš arčiau pažinti prieglobstį gavusių žmonių iš Sirijos, Irano, Šri Lankos, Rusijos, Tadžikistano gyvenimus.

Abdulrazzak iš Sirijos atlieka dainą apie meilę. O. Posaškovos nuotr.

„Priimame sprendimus nematydami žmonių veidų, nežinodami jų istorijų, nes jie yra per toli – pasienyje arba laikomi sulaikyti stovyklose. Paroda suteikia galimybę susitikti, įsiklausyti ir susipažinti. Linkiu, kad parodos nuotraukose užfiksuoti Lietuvoje prieglobstį gavę užsieniečiai ir jų istorijos keistų ne tik sprendimų priėmėjų, bet ir visos visuomenės požiūrį į  kitoniškumą ir taptume kur kas žmogiškesniais“, – teigė         Seimo narys, parodos atidarymo Seime iniciatorius, Linas Kukuraitis.

L. Kukuraitis. O. Posaškovos nuotr.

Parodoje galima susipažinti su įvairių sričių kūrėjais: medicinos studentu, nevyriausybinės organizacijos vadovu, žurnalistu, parkų tvarkytoja, fotografų pora, vertėju ir kitais Lietuvai kuriančiais pabėgėliais. Portretai ir asmeniniai pasakojimai už žodžio „pabėgėlis“ parodo tikrą žmogų bei griauna stereotipus apie tai, ką Lietuvoje veikia naujakuriai, kodėl jiems teko palikti savo namus ir kokių svajonių jie siekia.

K. D. Rimkevičius. O. Posaškovos nuotr.

„Ilgai kurta prieglobsčio sistema Lietuvoje yra įgavusi žmogišką veidą – ji yra ir ji veikia. Tikimės, kad nereguliarios migracijos banga nesugniuždys šios sistemos. Išsaugokime tai, ką esame sukūrę, ir išlaikykime žmogišką veidą“, – sakė Vilniaus Arkivyskupijos Carito Užsieniečių integracijos programos vadovas Kęstutis Danielius Rimkevičius.

Yusufi – parodos dalyvis. O. Posaškovos nuotr.

Užsieniečių integracijos programa yra Vilniaus arkivyskupijos Carito padalinys, veikiantis nuo 1998 metų. Užsieniečių integracijos programos komanda, kurią sudaro 21 darbuotojas ir 40 savanorių, siekia užtikrinti sėkmingą prieglobsčio gavėjų, migrantų ir trečiųjų šalių piliečių integraciją Lietuvoje. Programos komanda tarpininkauja bendraujant su valstybinėmis ir visuomeninėmis institucijomis ieškant būsto, teikia kitas socialines, teisines, užimtumo ir psichologines konsultacijas, rūpinasi sociokultūrine integracija.

Parodą galima aplankyti 2022 m. sausio 7-18 dienomis Seimo II rūmų parodų galerijoje, prie kavinės.