Dienoraštis

„Džiumandži“ nuotykiai: „Ar bus naktiniai žaidimai?“

Liepos 7–13 d. vyko Visų Šventųjų šeimos paramos centro paauglių vasaros stovykla. Tai yra vienas laukiamiausių metų įvykių, suteikiantis naujų įspūdžių, patirčių, pamokų. Stovyklų laukia ne tik vaikai, bet ir darbuotojai, savanoriai.

Nuotykių laukimo nė kiek nesumažino ir pirmąją stovyklos dieną vaikų neišgąsdino net ir 8 km žygis iki stovyklavietės. Ilgą kelią „atpirko“ pakeliui rastos miško gėrybės, gera nuotaika ir komandinė dvasia. Šių metų stovyklai buvo pasirinkta filmo ,,Džiumandži’’ tema. Pagrindinė idėja – bendradarbiavimas ir kiekvieno stiprybių išryškinimas. Vaikai, ieškodami stebuklingojo brangakmenio dalių, gvildeno ,,Džiumandži’’ kodus ir mokėsi dirbti komandoje. Atliko įvairias užduotis: ,,Sraigių futbolas“, sporto estafetės, virtuvės šefų kovos, žvejyba, žygis į mišką, galvosūkiai, protmūšis ir netgi debatai, vaikų iniciatyva surengta  diskoteka.

Kiekvieną vakarą, po dienos užduočių, susėdę prie laužo dalindavomės savo patirtimis, kepdavom zefyrus ir dainuodavom. Ir kaip gi be klausimo: ,,Ar bus naktiniai žaidimai?“ Ir žinoma, juk tik kartą metuose ir tik stovyklose mes žaidžiame naktinius žaidimus, kruopščiai ruošiamės jiems, laukiame, kol sutems, ir pasiskirstę komandomis, negalvodami apie miegą, varžomės įvairiose rungtyse. Juk ryte, pradėjus mankštą, išsilaksto visi miegai. Na, bent jau trumpam.

Stovyklautojus lankė ir svečiai. Kaip ir kasmet, šv. Mišias aukojo Visų Šventųjų parapijos klebonas kun. Gintaras Černius. Vaikų bičiulė Diana naktį vaikus kvietė pasukti galvas ,,Pabėgimo kambaryje“, o paskutiniąją dieną savo šypseną ir šilumą dalino Ieva. Miško ir jo gyventojų apsuptyje, susidraugavę su vietiniais – katinu ir šuniu, nepastebėję, kaip praėjo savaitė, vaikai riedėjo traukiniu namo, čiauškėdami apie savo įspūdžius ar saldžiai miegodami…

 

Justė Šilkaitė, Visų Šventųjų šeimos paramos centro vadovė