Dienoraštis

Atsinaujinusiuose Laikinuosiuose namuose garbingų svečių palaikymas ir sveikinimai

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Laikinuosiuose namuose šventė. Po daugiau nei metus trukusio remonto šie namai vėl atvėrė duris gyventojams, o Tarptautinės benamystės dienos bei 21-ojo VA „Carito“ Laikinųjų namų gimtadienio išvakarėse sulaukė garbingų svečių.

Penktadienio popietę surengtoje šventėje apsilankė pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Nadežda Buinickienė.

„Laikinieji namai yra ypatingi tuo, jog čia stogo virš galvos netekę žmonės ne tik gali pernakvoti, sušilti, bet jiems socialiniai darbuotojai padeda vėl grįžti į pilnavertį gyvenimą. Nemažai prie to prisideda ir savanoriai, padedantys Laikinųjų namų gyventojams“, – savo sveikinimo kalboje sakė G. Grušas.

Vilniaus arkivyskupas metropolitas taip pat pašventino naujai suremontuotas patalpas bei meldėsi kartu su į Laikinųjų namų gimtadienį atvykusiais svečiais ir namų gyventojais.

Tuo tarpu pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė akcentavo požiūrį į socialinę gerovę Lietuvoje bei džiaugėsi Laikinųjų namų augimu.

„Mes galime daug kalbėti apie socialinę gerovę, tačiau ne kalbomis, o darbais reikia keisti situaciją. Šiandien esu kartu su žmonėmis, kurie daro, o ne kalba. Šis konkretus pavyzdys yra svarbus tuo, jog „Caritas“ Laikinieji namai įsisteigė kaip paprasti nakvynės namai, tačiau išgyveno evoliuciją. Su laiku atsirado dienos centras, o dabar turime vietą, kurioje stengiamasi grąžinti žmogų į pilnavertį gyvenimą. Gražesnio darbo, turbūt, negali būti. Tegul šie namai būna vilties namai“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Šventėje dalyvavo ir ilgametė Laikinųjų namų vadovė Aida Karčiauskienė. Paklausta, kas, jos nuomone, yra didžiausia įstaigos sėkmė, A. Karčiauskienė akcentavo mažas pergales.

„Žinoma, didžiausia pergalė yra tada, kai žmogus iš mūsų išeina savarankiškai gyventi – maždaug kas septinta istorija taip pasibaigia. Bet labai džiaugiamės kaskart, kai mūsų gyventojas susiranda darbą ar deda kokį kitą, kad ir labai mažą žingsnį sėkmės link“, – sakė A. Karčiauskienė.

Tuo tarpu į šventę L. Kukuraitis atskubėjo nešinas dovanomis. Ministerijos vardu jis padėkojo Laikinųjų namų darbuotojams bei savanoriams, o gyventojams padovanojo būtiniausių buities dalykų. Kartu sveikinimo žodį tarė ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovė N. Buinickienė su kuria VA „Carito“ Laikinųjų namų komanda glaudžiai bendradarbiauja padedant čia atvykusiems žmonėms.

Šventėje Laikinųjų namų vadovė Sigita Urbonaitė perdavė padėkas visiems partneriams, prisidėjusiems prie patalpų rekonstrukcijos. Renginį vainikavo vaišės, kuriose dalyvavo tiek Laikinųjų namų gyventojai, tiek ir šventės svečiai.

Laikinieji namai savo duris atvėrė 1999 m. Šiuo metu čia vienu metu gali gyventi 76 asmenys. Su kiekvienu gyventoju yra pasirašoma sutartis, kurioje namų netekę asmenys įsipareigoja susirasti darbą, padengti finansinius įsipareigojimus bei siekti nuosavo būsto.