Dienoraštis

Carito gimtadienyje netikėti svečiai ir susitikimai

Balandžio 21-22 d. Vilniaus arkivyskupijos Caritas šventė 34-ąjį gimtadienį. Šventės proga savo duris atvėrė Vilniaus arkivyskupijos Carito padaliniai, siūlydami įvairias programas nuo pokalbių ir paskaitų iki ekskursijų ir pramogų. 

Garbingų svečių sulaukė Motinos ir vaiko namai bei dienos centras „Vilties angelas“. Gimtadienyje dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Jie smalsiai domėjosi padalinių veikla, atidžiai klausėsi namų gyventojų bei dienos centro lankytojų liudijimų.

Prezidentas dėkojo Caritui už darbą: „Labai vertiname ir gerbiame nuoširdų Carito dėmesį tiems žmonėmis, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Šiais laikais gerumas kartais virsta deklaracijomis, kurios tampa svarbesnės už veiksmą ir turinį. Carito  darbai kalba patys už save, nes tai nėra vienadienis ar proginis projektas. Tai ilgametis ir kantrus darbas, tai atsidavimas, tai tikras rūpestis ir atjauta.“

Užsieniečių integracijos centras šventė ne tik Carito gimtadienį, bet ir Ramadano pabaigą. Šventėje apsilankė viešnia iš JAV Starlet Jones Lugo, kurią JAV prezidentas Joe Bidenas paskyrė vadovauti JAV paveldo užsienyje išsaugojimo komisijai.

Socialiniame centre „Betanija“ gimtadienio dalyviai sprogdino gėlių bombas, apželdindami teritoriją ir kepė gardžias bandeles. Mediacijos centras „In Pace“ vedė aktualias paskaitas šeimos mediacijos klausimais. Žvakių dirbtuvėse vyko žvakių liejimo procesai.

Litrai arbatos puodelių, knygos puslapių vertos istorijos, pasidalijimai, nesuskaičiuojamas kiekis susitikimų ir susipažinimų kituose padaliniuose: Alternatyvus mokymosi centre jaunimui, Laikinuosiuose namuose, Nuteistųjų konsultavimo centre, Pagalbos patyrusiems smurtą ir prekybos žmonėmis aukoms programos padalinyje, Socialinėje tarnyboje.

Vilniaus arkivyskupijos Carito bendruomenė yra plačiausias socialinės pagalbos tinklas Vilniaus regione, besirūpinantis žmonėmis, susiduriančiais su įvairiais sunkumais. Katalikų Bažnyčios organizacija telkia geros valios žmones socialinei pagalbai, kovoja su skurdu, gina žmogaus teises ir rūpinasi kiekvieno pagalbos prašančiojo orumu.