Dienoraštis

Mūsų naujiena – „Dosnumo krepšelis“

„Dosnumo krepšelis“ – Vilniaus arkivyskupijos Carito labdaros iniciatyva, remiantis Poznanės Carito gerąja patirtimi. Siekiame, kad minint Pasaulinę Vargstančiųjų dieną, kuri šiemet minima lapkričio 19 d., turėtume kuo pasidalinti su stokojančiais.

Norėdami pasiekti kuo daugiau šeimų, įmonių darbuotojų, bendruomenių narių, kurie nori ir gali pasidalinti tuo ką turi su kitais. Sukūrėme popierinį maišelį, ant kurio galima rasti visą reikalingą informaciją gerumo darbui atlikti. Pasiėmę maišelį esate kviečiami jį pripildyti būtiniausiais, negendančiais maisto produktais, kurie vėliau pasieks:

  • mūsų globojamus senelius – dešimties parapijų savanoriai lanko daugiau nei 100 vienišų senolių, kurie neturi arba turi mažai galimybių išeiti iš savo namų, dažnai yra vieniši, neįgalūs, patiriantys sveikatos sunkumų. Jiems labai svarbi savanorių bendrystė ir artumas, tačiau kartu su žmogiška šiluma daugelis jų džiaugtųsi ir „Dosnumo krepšeliu“.
  • vaikus ir jų šeimas parapijų dienos centruose – daugiau nei 350 vaikų lanko mūsų dienos centrus mažesniuose miesteliuose, dažno iš jų šeimos labai gausios, „Dosnumo krepšelis“ ne tik palengvintų šeimos kasdienybę tačiau vienas ar kitas saldumynas pradžiugintų mažuosius, o kavos puodelis sušildytų namų suaugusiuosius.
  • žmones, kurie stokoja maisto – Vilniuje „Betanijoje“, o mažesnėse parapijose savanoriai ruošia karštą maistą bei maisto paketus žmonėms, kuriems skirta maisto porcija ar išsinešimui supakuotas lauknešėlis yra vienintelis maistas per kelias dienas.
  • asmenims, kurie tiesiogiai kreipiasi į parapijų klebonus, darbuotojus, „Išklausymo tarnystės“ savanorius su konkrečiomis ir pačiomis įvairiosiomis situacijomis. Norint teikti ilgalaikę pagalbą pirmasis žingsnis suteikti būtinąją pagalba – maisto krepšelis vienas iš jų.

Ką reikia daryti?

  1. Pasiimk krepšelį;
  2. Pripildyk krepšelį maisto produktais;
  3. Gražink pripildytą krepšelį ten iš kur pasiėmei.

Vietos, kuriose galite pasiimti tuščią ir atnešti pripildytą „Dosnumo krepšelį“ (nuolat atnaujinama ir papildoma):

Visus norinčius prisidėti prie „Dosnumo krepšelio“ iniciatyvos savo organizacijose, įmonėse, mokyklose ar vietos bendruomenėse, kviečiame susisiekti tiesiogiai:
El. p. ieva.kuzmaite@vilnius.caritas.lt
Tel. 8 646 67 942