
Tėvų atstūmimas: kodėl apie tai reikia kalbėti garsiai?
Renginys 2024.11.28Tėvų atstūmimas – skausminga tema, kuri liečia daugybę šeimų, bet apie ją viešai kalbama labai retai. Ką tai reiškia vaikams, jų santykiams su tėvais ir visuomenės gerovei? Atsakymus į šiuos klausimus kviečia rasti Mediacijos centras „In pace“ organizuojamame renginyje „Tėvų atstūmimas – nauja kultūra?“, kuris vyks lapkričio 30 d. 18 val. Domus Maria viešbučio kavinėje, Vilniuje.

Tėvų atstūmimas – skausminga tema, kuri liečia daugybę šeimų, bet apie ją viešai kalbama labai retai. Ką tai reiškia vaikams, jų santykiams su tėvais ir visuomenės gerovei? Atsakymus į šiuos klausimus kviečia rasti Mediacijos centras „In pace“ organizuojamame renginyje „Tėvų atstūmimas – nauja kultūra?“, kuris vyks lapkričio 30 d. 18 val. Domus Maria viešbučio kavinėje, Vilniuje.
Ne tik šeimos, bet ir visuomenės problema
„Tėvų atstūmimas – tai ne tik asmeninė šeimų tragedija, bet ir visuomenės problema, kuri daro poveikį vaikų psichinei sveikatai, jų savivertei ir gebėjimui kurti sveikus santykius ateityje. Apie tai būtina kalbėti garsiai ir atvirai, nes per ilgai ši tema gyveno šešėlyje“, – sako Mediacijos centro „In pace“ vadovė Ūla Dusevičienė.
Pasak jos, skyrybų metu kilusios nuoskaudos neretai virsta ginklu prieš buvusį partnerį, o tarp tokių konfliktų įstringa vaikai: „Matome vis daugiau atvejų, kai vienas iš tėvų dėl savo skausmo ar pykčio netiesiogiai verčia vaiką rinktis tarp abiejų tėvų. Ši situacija ne tik žeidžia vaiką, bet ir iš esmės pažeidžia jo teisę mylėti bei būti mylimam abiejų tėvų“, – priduria Ū. Dusevičienė.
Tikros istorijos ir tikras paveikslas
Renginio metu savo istorijomis dalinsis „Žvelk giliau“ iniciatyvos ambasadoriai – žmonės, kurie patys patyrė tėvų atstūmimą tiek kaip vaikai, tiek ir kaip tėvai. Jų istorijos padės geriau suprasti, kaip šis reiškinys formuojasi ir kokios yra jo ilgalaikės pasekmės.
„Šiandien nepakanka kalbėti tik apie teorijas ar statistiką. Tikras istorijas papasakoję žmonės suteikia šiai temai emocinį svorį, kuris padeda visuomenei labiau įsitraukti ir suprasti problemos mastą“, – teigia Ūla Dusevičienė.
Ne tik diskusija, bet ir jauki atmosfera
Be įtraukiančių diskusijų, renginio dalyvių lauks jauki aplinka su kava ir arbata, o vakarą praturtins gyva muzika. Vakaro koncertui ruošiasi atlikėjas Juozas Martinkėnas. „Norėjome, kad renginio atmosfera būtų jauki ir palaikanti, nes kalbėsime apie sunkią temą. Esame tikri, kad tik tokioje aplinkoje žmonės gali atsiverti ir iš tikrųjų įsitraukti“, – komentuoja Ū. Dusevičienė.
Kodėl dabar?
Skyrybų skaičius Lietuvoje auga, o kartu daugėja ir atvejų, kai vaikai yra naudojami kaip ginklas tarp konfliktuojančių tėvų. Tai kelia pavojų vaikų psichinei sveikatai ir ilgainiui daro neigiamą poveikį visuomenei.
„Kai vaikas negali matyti vieno iš savo tėvų arba yra priverstas jį vertinti neigiamai, tai paveikia ne tik jo santykius su tuo tėvu, bet ir jo pačio savivertę. Tokia situacija, deja, yra daugelyje šeimų ir apie tai privalome kalbėti“, – teigia Ūla Dusevičienė.

Dalyvavimas renginyje nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/VhRYEe6gfN.
Negalintys atvykti kviečiami stebėti renginio tiesioginę transliaciją Vilniaus arkivyskupijos Carito „Facebook“ paskyroje.