Rugsėjo 29 d., sekmadienį, minėdami pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną, rengiame šventę „Tautų kiemas“ Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 13, Vilnius).

Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną šiais metais minėsime jau 105-ąjį kartą. Dar Pirmojo pasaulinio karo metais, 1914-aisiais, bažnyčia  kvietė melstis už tuos, kuriuos karo grėsmė pavertė migrantais ir pabėgėliais.

Šiais, 2019 m. metais popiežius Pranciškus atkreipia ypatingą dėmesį į abejingą žmonių reakciją migrantų bei pabėgelių atžvilgiu ir pastebi, kad „jų buvimas tarp mūsų yra tarsi kvietimas žadinti tiek krikščioniškas, tiek žmogiškas nuostatas, kurios rizikuoja išblėsti patogiai gyvenant“.

Lietuvoje gyvenančių įvairių tautų atstovai kviečia susipažinti, pabendrauti, paragauti nacionalinių patiekalų, išbandyti tradicinių amatų.

Renginio programa:
10.00–12.00 val. Šaukšto kelionė ir Draugų uogienė kviečia į  kulinarinį veiksmą, kuriame daugiau sužinosime apie skirtingų šalių kulinarines tradicijas, kartu gaminsime, dalinsimės įspūdžiais. (Reikalinga registracija el. paštu saukstokelione@gmail.com arba telefonu 867140877)

12.00–13.30 val. Šv. Mišios Švč. Mergelės Marijos Ramintojos koplyčioje. Aukos arkivyskupas Gintaras Grušas.

13.30–15.30 val. Menų agentūra Artscape ir VA Caritas Užsieniečių integracijos programa rengia kūrybines dirbtuves vaikams ir suaugusiems, kuriose kursime papuošalus, rišime draugystės kilimą, mokysimės arabiškai ir persiškai užrašyti savo vardą.

Šaukšto kelionė ir Draugų uogienė pakvies visus paragauti nacionalinių Azijos patiekalų.
Koncertuos „Los Todos“ – prieglobsčio prašytojų grupė iš Pabradės.
Organizacijų, dirbančių su migrantais, atstovai pasakos apie savo veiklą.

! Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas.

Migrantų šventę „Tautų kiemas“ organizuoja:
Šaukšto kelionė ir Draugų uogienė
VA Caritas Užsieniečių integracijos programa
Menų agentūra Artscape
Ramintoja

Renginį remia:
• HUMANAID – supporting refugee integration though the Lithuanian grassroots refugee-inclusion groups (Menų agentūra Artscape ir UNHCR).