Vaikams ir jų šeimoms teikiame įvairiapusę pagalbą: dvasinę, socialinę, psichologinę ir materialinę. Dienos centre kartu su vaikais ruošiame pamokas, žaidžiame, kalbamės, kuriame rankdarbius, sportuojame, keliaujame, iškylaujame, stovyklaujame. Norėdami padėti šeimai bendradarbiaujame ir su kitomis įstaigomis: vaiko mokykla, būreliais, atvejo vadybininkais.
Mums be galo svarbu, kad dienos centrą lankantys vaikai džiaugtųsi vaikyste, augdami pažintų įvairiaspalvį pasaulį. Siekiame, kad paaugliai atsakingai ruoštųsi ateičiai ir priimtų gyvenimo iššūkius būdami tvirtesni ir sąmoningi, o tėvai rūpintųsi savo vaikais ir ieškotų būdų, kaip spręsti iškylančius sunkumus.
Dienos centro veiklos vaikams ir paaugliams:
- Pagalba ruošiant pamokas.
- Edukaciniai užsiėmimai: socialinių įgūdžių ugdymo, meno terapijos, ketechezės, sporto, patyriminiai užsiėmimai gamtoje ir kt.
- Išvykos į muziejus, kiną, teatrą, edukacines veiklas, ekskursijas.
- Vaikų stovyklos. Vasaros metu organizuojame stovyklos vaikams, kartais ir jų šeimoms. Keletą kartų per metus turime ir ugdomąsias išvykas su nakvyne.
- Renginiai ir šventės.
- Individualios konsultacijos vaikams, kurių metu vaikas mokosi atpažinti ir išreikšti savo emocijas, kartu su specialistu ieško būtų įveikti patiriamus sunkumus. Dirbame vadovaujantis TBRI (pasitikėjimu grįstos intervencijos) metodais.
- Individualios konsultacijos tėvams, įvairiais klausimais – nuo sunkumų sutvarkant dokumentus iki vaikų auginimo iššūkių.
- Psichologo konsultacijos vaikams, turintiems elgesio ir emocijų sutrikimus, ir jų tėvams.
- Savipagalbos ir pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupė tėvams. Grupėje tėvai gali dalintis sunkumais, susijusiais su vaiku auklėjimu, įgauti žinių apie vaikų raidos ypatumus, mokytis pozityvaus vaikų auklėjimo metodų ir pan.
- Materialinė parama vaikams ir jų šeimoms. Dienos centrą lankantys vaikai dalyvauja programoje „Parama per atstumą”.
Vykdomi projektai
(Nr. A291-2135/24)
Projekto tikslas: Ugdyti vaikų socialinius emocinius gebėjimus, kad jie įgytų žinių, nuostatų, įgūdžių ir kompetencijų, būtinų psichikos sveikatos stiprinimui ir išsaugojimui, bei užtikrinti vaikų sveikesnį funkcionavimą šeimoje.
Projekto metu siekiama, kad vaikai gebėtų suvokti ir valdyti emocijas, išsikelti pozityvius tikslus ir jų siekti, rūpintis kitais, kurti ir palaikyti pozityvius santykius su kitais, tinkamai valdyti bendravimo ir asmeninių santykių situacijas, atsakingai priimti sprendimus; tėvams ugdant jų tėvystės įgūdžius; pagalbos specialistams (darbuotojams ir savanoriams) stiprinant profesines kompetencijas.
PROJEKTO PRADŽIA: 2024-05-28
PROJEKTO PABAIGA: 2024-12-31
FINANSUOJA: Vilniaus miesto savivaldybė
(Nr. NVOŠGC-07886)
Projekto tikslas: Ugdyti vaikų emocinius socialinius gebėjimus, kad jie įgytų žinių, nuostatų, įgūdžių ir kompetencijų būtinų savireguliacijai ir smurtinio elgesio apraiškoms mažinti.
Projekto metu siekiama išmokyti vaikus priimti save ir kitą žmogų, tinkamais būdais išreikšti neigiamas emocijas, palaikyti pozityvius santykius su kitais, tinkamai valdyti tarpasmeninių santykių situacijas, atsakingai priimti sprendimus ir mažinti smurtinio elgesio apraiškas.
PROJEKTO PRADŽIA: 2024-04-02
PROJEKTO PABAIGA: 2025-12-31
FINANSUOJA: Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos