„In Pace“ – tai lotyniškas posakis, kuris reiškia taikoje ir ramybėje. Mūsų komanda padeda žmonėms kompleksiškai spręsti asmenines, šeimų krizines situacijas ir kitokio pobūdžio problemas. Centre ieškosime ne tik rezultato – taikos ir ramybės, bet sieksime kuo ramesnio bei taikesnio proceso, vedančio susitarimo ir vienas kito supratimo link.
Mediacija ir kitos centro teikiamos paslaugos gali būti apmokamos pačių klientų arba finansuojamos iš įvairių „In Pace“ įgyvendinamų projektų lėšų.
Mūsų centre teikiama pagalba:
- Šeimos mediacija, aktuali esant ginčui. Ginčas gali būti tiek teisinis (pavyzdžiui, vaiko išlaikymo dydis), tiek asmeninis (pavyzdžiui, nesutarimai vaiko auklėjimo klausimais). Šeimai tarpininkauja nešališkas asmuo – mediatorius, kuris padeda ginčo sprendimo procesą struktūruoti, suvaldyti. Užtikriname mediacijos konfidencialumą.
- Pagalba vaikui šeimos konferencijos metodu. Gilinamės į „sunkaus vaiko“ elgesio tikslus, tikruosius poreikius. Vaiko akimis kviečiame kalbėtis su tais, kuriais vaikas pasitiki ir gali padėti poreikius atliepti, neįtraukiant kitų institucijų.
- Vaiko poreikiais grįstas bendravimo tvarkos užtikrinimas. Siekiame išsiaiškinti, kas trukdo įgyvendinti nustatytą bendravimo tvarką, padedame tėvams atgauti vaiko pasitikėjimą ir atkurti ryšį su vaiku.
- Individualios psichologo konsultacijos.
- Individualios konsultacijos su centro konsultantu. Skirtos kiekvienam, kam reikia erdvės išsikalbėti, suprasti savo situaciją ir sužinoti, kokios pagalbos gali sulaukti mūsų centre.
- Teisinis informavimas visiems, turintiems šeimos ginčus. Konsultuoja profesionalūs teisininkai, konsultacijoje nėra atstovaujama vienos iš šalių pozicija, nėra rengiami teisiniai dokumentai.
- Socialinių įgūdžių grupės vaikams ir paaugliams, ypač tiems, kurie susiduria su elgesio iššūkiais.
- Tėvystės grupės. Psichoedukaciniai užsiėmimai, kurių metu tėvai per savo vidinę patirtį išmoksta atpažinti vaikų poreikius.
- Savitarpio pagalbos grupės, kurias veda psichologai, socialiniai darbuotojai ir kiti specialistai. Grupėse renkasi žmonės, patyrę panašius išgyvenimus (skyrybas, iššūkius, psichikos sveikatos problemas, iššūkius auginantiems vaikus su specialiaisiais poreikiais).
- Įvairūs seminarai, edukacijos, grupiniai užsiėmimai šeimos ir tarpusavio santykių temomis (vaikams, poroms, paaugliams, suaugusiesiems).
Vykdomi projektai
(Nr. 07-007-P-0001)
Tikslas – užtikrinti kompleksinių paslaugų šeimai teikimą ir plėtrą tikslinės grupės asmenims visoje Lietuvoje.
Projekto metu bus suteikiamos paslaugos, kurios apims individualias ir grupines konsultacijas asmenims, patiriantiems sunkumus šeimoje ir gyvenime, bus vedami tėvystės mokymai, suteikiamos šeimos mediacijos paslaugos, vedamos socialinių įgūdžių grupės vaikams ir paaugliams. Projekto veiklos suplanuotos taip, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų užtikrinamas paslaugų kompleksiškumas ir asmenims būtų suteikta galimybė dalyvauti visose veiklose pagal poreikį.
PROJEKTO PRADŽIA: 2023-06-01
PROJEKTO PABAIGA: 2029-07-31
Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis. Projekto vykdytojas Europos socialinio fondo agentūra.
FINANSUOJAMA iš Europos Sąjungos lėšų.
(Nr. DP-37)
Iniciatyvos tikslas – didinti mūsų visuomenės narių žinias, keisti jų nuostatas, susijusias su psichikos sveikata, skatinti atvirai kalbėtis apie psichikos sveikatą, įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų ar susidūrusius su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse ir dalintis savo patirtimi.
Iniciatyvos metu bus atrinkti ir apmokyti ambasadoriai, kurie viešuose renginiuose gyvai ir nuotoliniu būdu dalysis savo asmenine, artimųjų išgyventa patirtimi, keis neigiamas visuomenės nuostatas į psichikos sveikatos problemas ir pagalbą. Iniciatyvos metu kviesime visuomenę dalyvauti renginiuose, o viešinimui bus pasitelkiami socialiniai tinklai, žiniasklaida, televizija.
PROJEKTO PRADŽIA: 2023-03-01
PROJEKTO PABAIGA: 2024-12-31
FINANSUOJA: Sveikatos apsaugos ministerija