Apie mus / Kas mes esam

Reikia ne didžių dalykų, bet didžios ištikimybės ne tik dideliuose, bet, visų pirma, mažuose dalykuose.

Pal. Jurgis Matulaitis, Carito globėjas

Reikia ne didžių dalykų, bet didžios ištikimybės ne tik dideliuose, bet, visų pirma, mažuose dalykuose.

Pal. Jurgis Matulaitis, Carito globėjas

Vilniaus arkivyskupijos Caritas –  plačiausią socialinės ir pastoracinės pagalbos tinklą sukūrusi bendruomenė Vilniaus regione, kur veikia 14 pagalbos centrų, 30 parapijų veikia Carito tarnystės, pagalbą teikia daugiau nei 100 darbuotojų ir 700 savanorių. Visi kartu telkiame geros valios žmones socialinei pagalbai, kovojame su skurdu, giname žmogaus teises ir rūpinamės kiekvieno pagalbos prašančio orumu.

Mūsų misija

Teikti poreikius atitinkančią pagalbą kiekvienam, kuriam jos reikia,veiksmais liudyti Katalikų Bažnyčios rūpestį  ir burti geros valios žmones.

Mūsų vizija

Tapti telkiančia Vilniaus arkivyskupijos bendruomene, suvienyta krikščioniškų vertybių ir troškimo dirbti kartu dėl pažeidžiamų, socialinę atskirtį,skurdą patiriančių visuomenės  narių. Bendradarbiauti su visais Vilniaus arkivyskupijos teritorijoje veikiančiais valstybiniais ir nevyriausybiniais partneriais, jei jų tikslai ir veikimo būdai neprieštarauja Carito veiklos principams.

Mūsų vertybės

  • Pagarba sunkumus patiriančio ar kenčiančio žmogaus orumui.
  • Asmeniškas artumas renkamės būti arti žmonių jų kančios ir atskirties situacijose, ypač ten, kur žmonės yra vieniši.
  • Lygiavertis ir abipusis santykis, skatinantis asmens stipriųjų pusių pasireiškimą.
  • Įgalinimas, išlaisvinimas – visos mūsų darbuotojų ir savanorių pastangos yra skirtos padėti žmogui tapti savarankiškesniu ir pajėgesniu užmezgant asmeninius bei bendruomeninius ryšius, oriai ir atsakingai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Savo darbuose mes vadovaujamės VA Carito Statutu.

Mūsų istorija

1926

Lietuvoje įkurta Carito organizacija, kuri TSRS laikais buvo uždrausta. Carito atgaivinimo idėja brendo kylant nepriklausomybės atgavimo sąjūdžiui Lietuvoje.

1989

Steigiamojo katalikiško moterų sambūrio suvažiavimas Kauno sporto halėje tapo neeiliniu įvykiu Lietuvos katalikų bažnyčiai, kurį vadiname Carito atgimimu. Dangiškuoju Carito globėju pasirenkamas pal. Jurgis Matulaitis. Tai laikome ir šiuolaikinio Vilniaus arkivyskupijos Carito pradžia.

1989
1990

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, pradėjome kurti platų pagalbos tinklą stokojantiems žmonėms. Įsteigėme Socialinę tarnybą, teikiančią pagalbą drabužiais, maistu ir namų apyvokos daiktais.

1992

Įkūrėme labdaros vaistinę, veikusią iki 2002 m.

Pradėjome tarnystę labdaros valgykloje „Betanija“, kurią pašventino ir atidarė jos iniciatorius ir steigėjas kardinolas A. J. Bačkis. Ilgainiui „Betanija“ išaugo į socialinį centrą.

1994

Išgirdome vis didėjantį pagalbos poreikį šeimoms su vaikais ir įsteigėme Vaikų ir paauglių dienos centrą „Vilties angelas“.

1996
Atidarėme Motinos ir vaiko namus, kur prieglobstį iki šiol randa besilaukiančios moterys ir mamos su kūdikiais.
1998
Pradėjome rūpintis migrantų ir pabėgėlių integracija į visuomenę ir ilgainiui įsteigėme Užsieniečių integracijos centrą.
1999
Gyvenamosios vietos netekusiems žmonėms atvėrėme Laikinuosius namus.
2001
Pradėjome teikti visapusišką ir kompleksinę pagalbą nesimokantiems jaunuoliams iš socialiai apleistos aplinkos – atidarėme Amatų mokymosi centrą, dabar žinomą kaip Alternatyvaus mokymosi centrą jaunimui.
2006
Įkūrėme ir stiprinome parapijų Carito skyrius. Pradėjome įgyvendinti „Artumo“ programą, skirtą vienišiems, neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms.
2008
Pradėjome rūpintis ilgą laiką darbo negalinčiais susirasti ir socialinių įgūdžių netekusiais žmonėmis bei įkūrėme kavinę „Agapė“, kur rengiami padavėjų, kulinarų, konditerių, viešojo maitinimo organizatorių mokymai.
2009
Sukūrėme Žvakių dirbtuves, kuriose mokomasi žvakių liejimo meno ir kartu auginami socialiniai įgūdžiai.
Rūpindamiesi nuteistaisiais atidarėme Nuteistųjų konsultavimo centrą.
Priklausomų asmenų bendruomenėje „Aš esu“ ėmėme teikti pagalbą žmonėms, sveikstantiems nuo įvairių priklausomybių, ir jų šeimų nariams.
2010
Pradėjome pastoracinių animatorių mokymus, kurių metu skirtingų parapijų atstovai mokosi atpažinti ir atsiliepti į skurdą bei telkti vietos bendruomenę gailestingumo darbams.
2014
Pradėjome įgyvendinti Pagalbos patyrusiems smurtą ir prekybos žmonėmis programą, šiuo metu žinomą kaip Nukentėjusių nuo nusikaltimų pagalbos centrą, skirtą žmonėms, susidūrusiems su smurtu, išnaudojimu ar prekyba žmonėmis.
2016
Apsilankę Italijos ir Vokietijos Carito centruose, pasisėmę gerosios patirties inicijavome Išklausymo tarnystę.
2022
Įsteigėme Mediacijos centrą „In pace“, padedantį žmonėms tinkamai ir sąmoningai reaguoti konfliktinėse situacijose, skatinti savęs pažinimą, tarpusavio supratimą ir taikų konfliktų sprendimą.
Prasidėjus karui Ukrainoje, įkūrėme „Šeimų draugystės“ programą, vienijančią lietuvių ir ukrainiečių šeimas Lietuvoje.