Nemokama teisinė pagalba 2018 m.lapkričio 29 – gruodžio 6 dienomis

Šiais metais vėl organizuojama Lietuvos advokatūros ir Lietuvos Caritas iniciatyva- nemokama, vienkartinė teisinė pagalba 2018 m.lapkričio 29 – gruodžio 6 dienomis.teisininkas2
Ji skirta žmonėms, kuriems reikalinga teisinė pagalba, tačiau neišgalintiems jos įsigyti. Norint gauti nemokamą vienkartinę specializuotą teisinę pagalbą reikia kreiptis į EDITĄ, tel. 8 5 2611014.
Susidarius grupei žmonių, kuriems aktuali konkreti tema, galimos ir grupinės konsultacijos. Konsultuojama bus įvairomis temomis VA Carito patalpose, dalis – advokatų kontorose.

·       Šeimos teisės klausimai (skyrybos, vaikai)

·       paveldėjimo teisė

·       nekilnojamo turto teisė

·       neveiksnumo nustatymas / globa / rūpyba

·       baudžiamoji teisė

·       komercijos teisė

·       sutarčių teisė

·       verslo teisė – dėl individualios veiklos, įmonių steigimo ir pan.

·       bankroto (fizinio ar juridinio) teisė

·       skolų išieškojimai

·       baudžiamoji teisė

·       prievolių, daiktinių teisių klausimai

·       nemokumo teisė

·       globos, paveldėjimo, išlaikymo  klausimai

·       žmogaus teisių, diskriminacijos klausimai

·       žalos atlyginimo pacientams

Dauguma advokatų konsultuos Vilniuje, tačiau jei kam nors reikalinga konsultacija Trakuose, Ignalinoje, Nemenčinėje bei Druskininkuose  teisininkai taip pat dirbs ir ten.

2 % padedantys mums padėti

Caritas 15-min 430x400 Elvyra

Mielieji,
Jei dar neapsisprendėte, kam norite skirti 2 % GPM, tuomet skubame dalintis žinia. Skirdami juos VA Caritas organizacijai, padėsite tūkstančiams, reikalingiems jūsų pagalbos.
Per 2017 metus padėjome 13 515 žmonių, atsidūrusių sudėtingose gyvenimo situacijose: skurdo paliestiems, benamystę išgyvenantiems, kenčiantiems nuo priklausomybių, smurto, prekybos žmonėmis.
Todėl ši kampanija vadinasi - "JEI NE TU" - jei ne tu, jei ne jūs - mes negalėtume padėti šiems žmonėms, jei ne "Caritas", šių žmonių likimai galėjo susiklostyti kitaip. Norime pabrėžti, jog šioje kampanijoje sutikę viešintis žmonės - yra istorijų ambasadoriai, nes visos istorijos TIKROS, tačiau saugodami žmonių privatumą, negalime viešinti jų veidų.
Todėl prašome pasitikėti mumis ir 2018 metais bei skirti 2% mums. Kaip tai padaryti, rasite čia: http://www.vilnius.caritas.lt/kvieciame-skirti-2-proc.html

Socialinei tarnybai atostogaujant keičiasi drabužių priėmimo tvarka

Mielieji, 

Liepos 21 - rugpjūčio 25 dienomis socialinės tarnybos darbuotojai ir savanoriai atostogauja, todėl laikinai keičiasi dovanojamų drabužių bei daiktų priėmimo ir dalijimo prašantiems tvarka.

“ Jeigu visuomenė leidžia išnaudoti žmogų, tai tos moterys, kurios yra nukentėję, nebeturi kam pasiskųsti. ”

atsisiųsti  

Globėjų pažymos pakeitimai: institucinės globos pertvarkos dalis

Sotas

VšĮ „SOTAS“ – organizacija, vedanti įvadinius mokymus būsimiems įtėviams ir globėjams/rūpintojams, tęstinius mokymus, savipagalbos grupes esamiems globėjams/rūpintojams ir įvaikintojams, teikianti konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo paslaugas bei atliekanti globos/įvaikinimo viešinimą.

Įvairių susitikimų su globėjais metu sužinome apie globėjams iškylančias problemas, drauge ima rastis pasiūlymai teisinei sistemai gerinti, kad vaiko globa šeimoje būtų sklandesnė. Globėjai ne kartą dalinosi neigiama patirtimi, kai atstovaudami globojamą vaiką visada su savimi turi turėti kelių puslapių teismo nutartį, kaip įrodymą, kad yra vaiko globėjai. Jie dažniausiai yra globojamo vaiko artimi giminaičiai, tačiau vis vien nuolat privalo rodyti dokumentą, kuriame aprašyta skaudi vaiko biologinės šeimos istorija, iki jam patenkant į globą. Tokiu būdu kyla nesaugumo jausmas dėl prarandamo privatumo, asmens orumo pažeminimo. Be to informacijos apie vaiko istoriją atskleidimas neatitinka globojamo vaiko interesų. Vienos globėjų teigimu, dokumento originalas baigia susitrinti, o kopija, net ir notaro patvirtinta – netinka. Pavyzdžiui, nuvykus į ligoninę, prašoma originalo. Visur nešiojami originalūs dokumentai baigia nusidėvėti, tačiau laminuoti jų taip pat negalima.