"Degu kaip žvakė": čia jūsų namai!

Paskelbta: 2015-11-18 15:01.


Caritas MVGN 009

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ visus norinčius daryti gera ir pasiklausyti įspūdingo klasikinės muzikos koncerto lapkričio 29 dieną, 18.30 valandą kviečia į Šv. Kotrynos bažnyčią, kur vyks paramos koncertas „Degu kaip žvakė“, skirtas Motinos ir vaiko globos namams, kur glaudžiasi vienišos mamos su kūdikiais paremti.

„Kiekvienam žmogui reikalingi namai, kur jis jaučiasi saugus, laukiamas, mylimas. Dar labiau šis poreikis sustiprėja kuomet esame atsakingi ne tik už save, tačiau ir už savo vaikus. Kuomet mažylis ateina į pasaulį jo laukianti mama nori suteikti jam visa kas geriausia“ – sako Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ atstovė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė. „Nors vaikeliui svarbiausia mylinti mama šalia taip pat jam būtina saugi, šilta, jauki aplinka kur galėtų augti ir būti saugus. Motinos ir vaiko globos namai tai vieta, kur prisiglaudžia besilaukiančios ar kūdikių susilaukę moterys jei namuose patiria smurtą, yra atstumiamos dėl nėštumo arba tų namų neturi, glaudžiasi gatvėje ar yra iš globos namų.“ – kalbėjo pašnekovė. Moters teigimu net pačios patyrę nemeilę, atstūmimą, dažnai smurtą ir nepriteklių šios mamos dega dėl savo vaikų. „Galbūt stinga materialinių dalykų ar kitų žmonių paramos, tačiau nestinga meilės, šios mamos pasiryžę padaryti viską, kad jų kūdikių gyvenimas būtų šviesus ir šiltas, net jei pačios patyrė daug nemeilės ir tamsos“ – sakė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė.

Koncerto žiūrovai turės progą išgirsti visą pulką klasikinės muzikos šviesulių, kurių tarpe –Martynas Levickis, Liudas MIkalauskas, Asta Krikščiūnaitė, Lilija Gubaidulina, Girmantė Vaitkutė, Evelina Sašenko, Paulius Bagdanavičius, Mindaugas Bačkus, jaunieji talentai iš vienos šeimos Ignas, Justas ir Greta Maknickai, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus. (Koncerto atlikėjų nuotraukas galite peržiūrėti ČIA)

„Už parduotus bilietus gautas lėšas, taip pat pinigus, kuriuos tiesioginės transliacijos metu paaukos LRT televizijos žiūrovai skirsime Motinos ir vaiko globos namams. Šie namai Vilniuje veikia jau devyniolika metų ir jų dėka daugybė mamų turėjo galimybę pačios auginti savo kūdikius, o vaikai augti ne įstaigose, o su mamomis.“ – sakė Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ atstovė. Moters teigimu pagalba, kurią teikia šie namai, yra be galo svarbi ir reikalinga, tokio veikimo dėka šeima lieka kartu sunkiausiais momentais. „Dažnai iš moterų girdime, kad jei ne šie namai jos neturėtų jokių galimybių būti drauge su savo mažyliu. Didžiuojamės tuo. Džiaugiamės, kad esame namai, kur jos randa prieglobstį ir pagalbą, kur noriai sugrįžta net po kelerių metų“ – kalbėjo Dalia Sakalauskaitė-Babravičė.

Caritas MVGN 013

Bilietus į paramos koncertą „Degu, kaip žvakė“ galima įsigyti internetu, bilietai.lt svetainėje bei gyvai, visose bilietai.lt prekybos vietose. LRT televizijos tiesioginės transliacijos metu žiūrovai taip pat turės galimybę aukoti trumposiomis SMS žinutėmis arba skambindami telefonais 1416, auka 0,58 Eur ir 1416, auka 1,45 Eur.

Daugiau apie Motinos ir vaiko globos namus žiūrėkite čia:Rask mus Facebook'e